Vyhledat vstupenky

Proč nakupovat u nás?

Vstupenky na atrakce a jízdné v Londýně

Vítejte na LístkyLondýn.cz, serveru pro Vás všechny, co cestujete do Londýna a chcete ušetřit čas a peníze na vstupené do turisticky zajímavých atrakcí nebo na jízdném po Londýně.

Zde můžete zakoupit přepravní jízdenky mezi London City a 3 londýnskými letišti; Stansted, Gatwick a Heathrow.
A co kdybyste přeskočili často velmi dlouhou frontu na vstupenky do muzea Madame Tussauds, London Eye, London Dungeon, do londýnského Toweru nebo Katedrály Sv. Pavla?

Zakupte si lístky zde, za skvělé ceny a před tím, než se vydáte na cestu. Potom budete mít více času užívat si zábavy, kterou Vám Londýn nabízí.
Vychutnejte si to!

  • Více než 3 milióny prodaných vstupenek

    Přes 4000 nabídek ve 30 městech

  • 100% bezpečný platební systém

    Nákup na našich stránkách je naprosto bezpečný

  • Platit v Korunách

    Platba v Kč bez jakýchkoli skrytých poplatků

Similar experiences

Mohlo by Vás zaujmout

The Medieval Banquet

Od Kč 1602
Experience a medieval feast with entertainment at The Medieval Banquet in London. A night full of entertainment, food, music and dance awaits you. 

Highlights:
- Spend an unforgettable night at The Medieval Banquet
- Let yourself be entertained by Henry VIII and his knights
- Enjoy a 4 course feast with ale and wine

Eat, Drink & Dance at The Medieval Banquet
Centrally located just two minutes from Tower Bridge and the Tower of London is the historic St Katherine Docks located alongside the River Thames.

Come join us and Henry VIII and his knights, troubadours, magicians, jugglers and medieval tumblers for a 4 course meal with ale and wine brought to your table by the dancing wenches.

There will be plenty of entertainment and many opportunities to dance, sing and bang your fist on the table and shout for your wench to bring more food and drink!

You can see the menu here

How do I get my tickets?
Shortly after your booking is complete your e-ticket will be send directly to your email, just print it out and bring it with you to The Medieval Banquet. 

What happens between the doors open and the show begins?
As a theatrical experience, at 7:45 PM the performers will have taken to the stage. By this point it is adviced that you have found your seats although we do provide for late entry. You may wish to come early to take advantage of the well stocked bar or to hire out a medieval costume or mingle with the other guests.
 
When does the show end?
The entertaining and feasting ends at approximately 10:30 PM and we stay open till 11:30 PM. The bar is open and there is music and dancing and you can meet with the cast.

Is it suitable for children?
The Medieval Banquet is primarily an adult geared venue. However, due to attractive nature of the theme it is appealing to children also. We always welcome children. 

Are there children's tickets?
Yes, children's tickets are available for children under 18. Children under 4 enjoy free entry, when accompanied by a paying adult.  

Otevírací doba

Wed. to Sat. at 7.15pm, Sun. at 5.15pm.

Okamžité potvrzení

Tisknutelný kupón

Otevírací doba

Adresa

The Medieval Banquet

Adresa
The Medieval Banquet Ivory House, St Katharine's Dock London

×

Zákaznická linka

228 880 877 228 880 877

Potřebujete pomoc? Lene Vám s radostí odpoví na Vaše dotazy